אפליקציות לשיפור הזיכרון לקראת בחינה

אין תגובות

 

כמה פעמים חיפשנו אסטרטגיה שתעזור לתלמידים לזכור את החומר למבחן? אני זוכרת שישבתי שעות שהדפסתי, חתכתי וניילנתי כרטיסיות הברקה לקראת מבחן, תשחצים ותשבצים, משחקים וקיצורים לרמזי שליפה, היה צורך ביצירתיות יוצאת מהכלל.

היום אפשר לעשות הכל בלחיצת כפתור ובלי "עבודות יצירה". ביום רביעי האחרון במסגרת הרצאה סינכרונית למשתלמים בקורס מתוקשב בפסגה ראשון לציון הבנתי שהכל כבר קיים אבל צריך לשנות גישה ולשלב ידע של הוראה מתקנת לאפליקציות הקיימות ולהעביר את הידע למורים שמלמדים בכיתות הגדולות ולא רק בכיתות הקטנות של החינוך המיוחד.

אנחנו יודעים שיש אפליקציות למציאות מדומה, להוספת שכבות מידע, ליצירת משחקים ועוד אבל איך ניתן להפעיל את האפליקציות לשילוב בכיתה למטרה מסוימת מעבר למטרות של עבודת צוות, חשיבה מסדר גבוה ושאר המיומנויות של המאה 21 ?

מורים לחינוך מיוחד משלבים בכיתה הוראה מתקנת. התלמידים לומדים אסטרטגיות למידה מגוון אסטרטגיות. חלק מהאסטרטגיות שנלמדות הן אסטרטגיות זיכרון שאמורות לקדד טוב יותר את המידע הנקלט על מנת לאפשר שליפה בעת הצורך. האסטרטגיות נשענות על הערוצים השונים ומותאמים ללומד לפי סגנון הלמידה: שמיעתי, ויזואלי חזותי או תחושתי.

מעניין נכון? הרשמו לוובינר חינמי של פסגה ראשון לציון ביום שני הקרוב בשעה 20.30, בו נלמד איך מיישמים את האסטרטגיות בכיתה בשילוב טכנולוגיה.

לסיום, מצאתי בYNET מבחן נחמד שיגיד לכם מהו סגנון הלמידה שלכם: שמיעתי, ויזואלי או תחושתי? (לא מבחן אקדמי – אבל חביב)

 

 

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s